Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Přehled uzávěrů na zavařování

Zveřejněno: 3. 8. 2021

Pokud se rozhodnete zavařovat ovoce nebo zeleninu, můžete si vybrat několik postupů a technologii. Důležité je i to, jakým způsobem budete váš produkt uzavírat. Podívejte se na přehled různých způsobů uzavírání a určitě si vyberete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Omnia

Způsob uzavírání víček, při kterém se pomocí tvz. uzavírací hlavy zatlačuje víčko na sklenici. Tento systém byl velmi rozšířený ještě před tím, než přišli závitové uzávěry.


Šroubovací uzávěry

Jsou pokročilejší technologií jako předešlý systém. Nabízejí hned několik velmi praktických výhod:

  • Na domácí uzavírání nepotřebujete žádné další zařízení, jednoduše víčko zatáhnete rukou.
  • Produkt můžete více krát pohodlně uzavřít a jeho konzumaci odložit na později.

V zásadě Můžeme závitové uzávěry rozdělit na 1. Twist Off a 2. jednozávity:

Twist off - z názvu vyplývá, že se uzávěr otáčí. Twist off uzávěry dělíme podle výšky na obyčejné, střední MTO a vyšší TPD

Jednozávity - podobný systém jako předešlý, ale závit vyžaduje pouze mírné pootočení.
Tento typ závitu je v současné době velmi moderní. Pokud vám velmi záleží na tom, aby váš produkt upoutal na první pohled, zkuste zvolit právě tento typ uzávěru.
Sklenice, které využívají jednozávit jsou často tvořeny nejmodernějšími designovými prvky.


Klasiky

Weck - systém uzavírání, který využívá izolační gumičku a spony. Weck pochází z Německa, ale v minulosti byl velmi oblíbený i u nás. Momentálně zaznamenává tento typ sklenic svůj velký návrat.

Patent - nazývaný tiež pákový uzáver. Je to systém silných drôtov, ktoré sa upínajú okolo hrdla pohára. Jednoduchým mechanickým pohybom sa pohár uzatvorí a tiež otvorí. Tesnenie zabezpečuje gumička, ktorá sa dá vymieňať. 

Tento typ pohára je veľmi odolný a dá sa používať veľa rokov.


Náš e-shop vám automaticky nabídne vhodný typ uzávěrů pro každou sklenici. Pokud potřebujete poradit s výběrem, kontaktujte nás na tel .: 800 274 265 nebo mailem na: bricol@bricol.cz.

Velmi rádi vám pomůžeme s výběrem.

Přesunout nahoru