Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Náš výlet do Pivnice Radošina přes pivovar ŽiWell

Zveřejněno: 23. 1. 2017

Setkali jsme se, ochutnali jsme dobré pivo a vínko a prošli jsme suchou nohou přes Váh.

Byli jsme na návštěvě u našich skvělých zákazníků. V Pivovaru ŽiWell nás zasvěcovali do tajemství dobrého, kvalitního a poctivého piva. Skončili jsme při dobrém víně v Pivnici Radošina.

V pivovaru ŽiWell se nám věnoval samotný mistr sládek, který je zároveň i spolumajitelem podniku.

Vysvětlil nám, co všechno je třeba k tomu, aby vytvořily dobré pivo. Z čeho se vlastně pivo vyrábí, jaké je jeho historické pozadí a moderní trendy. Moderním treddom je bohužel například to, že mnohé podniky se tváří, že čepují pivo z tanku, ale nabízejí běžné pivo ze sudu. Pivo z tanku jsme měli možnost ochutnat a rozdíl oproti tomu "běžnému" jsme hned poznali.

Kromě piva jsme mohli ochutnat i všechny suroviny, ze kterých se pivo vyrábí. Zjistili jsme, že slad je velmi příjemný a byly by z něj i dobré snídaně. Vegetariány jsme od něj nemohli ani odtrhnout.

Chmel nebyl až takový chutný. Ti co ho zkusili jíst byli zklamaný z jeho hořkosti.

Pivovar se nachází u řeky Váh. Ten byl právě zmrzlý a to nás velmi lákalo. Zkusili jsme přechod na druhou stranu. Podařilo se to pouze tím nejodvážnějším. Ne všichni zaměstnaců se totiž odvážili vstoupit na led. Když jsme si uprostřed řeky dělali fotografii, ozvalo se silné prasknutí ledu. Naše odvaha tehdy trohu zakolísala a šli jsme raději rychle na břeh.

Pak jsme konečně přišli do Sklepy Radošina. Při prohlídce prostor jsme zjistili, že jde o místo s krásnou historií. O to víc jsme se těšili na degustaci vín.

Během degustace jsme měli možnost poznat 10 vín z Pivnice Radošina. Jejich výběr je mnohem širší, ale naše výdrž není zcela neomezená. 

Pěkný večer ukončili hudebníci a naše kreativní tance. Zdálo se nám, že naše lidové písně jsou hezčí po každém dalším víně. Svědci říkají, že se v tu noc nad Pivnicí Radošina ozývalo zvláštní kvílení až do rána. 

 

Děkujeme za péči a vážíme si vaši trpělivost. 

Přesunout nahoru