Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Byli jsme vlakem v HR Winery

Zveřejněno: 30. 1. 2019

Naši zaměstnanci si udělali zajímavý výlet. Cestovali jsme totiž vlakem až k našemu zákazníkovi HR Winery, který sídlí v obci Gbelce.
Vyrazili jsme brzy ráno a cestu jsme měli naplánovanou s několika přestupy. U vlaků je vždy riziko, že se opozdí. Navíc venku bylo dost nasněženo a to může způsobovat také problémy.

I když některé prostupy byly těsné, nakonec se nám to úspěšně podařilo. V Bratislavě jsme se setkali s kolegy, kteří cestovali z Horného Srnia a v dobrodružné cestě jsme pokračovali spolu. 

Jediné místo, kde jsme chvíli čekali na přestup, byly Nové Zámky. Mnozí z nás už měli dobrou náladu z různých ochutnávek ve vlaku, tak nám čekání rychle ušlo.

V Gbelcoch jsme už všichni vystupovali s dobrou náladou. Ze stanice jsme se měli přesouvat do vinařství asi 15 minut pěšky. Jelikož bylo krásné nasněženo, strhla se nemilosrdná koulovačka. Náš přesun byl proto mnohem delší, ale o to hlučnější a zajímavější. Místním obyvatelům se tímto omlouváme za narušení klidného zimního dne.

Ve vinařství nás už čekali s uvítacím přípitkem a velmi chutným obědem. Majitel vinařství je vášnivý myslivec. Byl ochoten přednášet nám o této zálibě a měl také připravenou prezentaci obrázků ze slovenské divočiny a také z jeho cest po Africe. Pak jsme se šli projít do vinic, které jsou přímo v okolí vinařství. Později jsme poznali celý proces zpracování hroznů a přípravy vína, od zrání v sudech až po proces lahvování. Vždy je pro nás zajímavé sledovat život ve vinařstvích, neboť takto můžeme lépe pochopit nejrůznější problémy, které řeší naši zákazníci.

Večer jsme mohli jejich vína ochutnat v řízené degustaci.

Vinařství HR Winery děkujeme za příjemné pohoštění, vzornou péči a poutavou exkurzi v jejich firmě a okolí. 

Video z tého akcie si můžete prohlédnout zde:

Těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Přesunout nahoru