Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Na návštěvě ve firmě Vinné sklepy Kutná Hora

Zveřejněno: 15. 8. 2022

S našimi zaměstnanci jsme byli na výletě, během kterého jsme si prohlédli sklárny, Centrum Eden a skončili jsme v Kutné Hoře.

Začali jsme na exkurzi v Kyjově

Sídlí tam jeden ze závodů společnosti Vetropack, konkrétně Vetropack Moravia Glass. Převedli nás přes výrobu, kde jsme viděli celý proces výroby skla. Začíná to zpracováváním střepů z použitých lahví. Ty se spolu s dalšími směsmi dostávají do vany, kde se taví sklovina. Odsud vycházejí kapky do horkých linek, kde ve formách vznikají láhve. Vyrobené, zabalené láhve pak putují například do naší společnosti, kde čekají na své zákazníky.

Bohužel během exkurze není ve výrobě povoleno fotit, tak jsme se cvakli jen venku před firmou.

Přesun do areálu plného zážitků

Potom jsme se přesunuli do Eden Centra. Je to velmi pěkné místo, kde můžete vidět, jak vypadaly zemědělské nástroj, které se používaly v minulosti, je tam zajímavý skanzen a také obrovská maketa, která zobrazuje hospodaření s energií. Tady jsme si hráli až do večera. Toto místo doporučujeme navštívit zejména rodinám, je velmi inspirativní. Je to skutečně ráj poznání pro malé i velké.

  


Porada o našem hospodaření

Další den jsme si udělali poradu, na které jsme zhodnotili hospodaření naší firmy. Kolik zboží jsme prodali za rok a kolik zákazníků jsme dokázali obsloužit.

Poté do Kutné Hory

Ještě ten den jsme se přesunuli dál. Jeli jsme až do Kutné Hory. Sídlí tam náš zákazník Vinné sklepy Kutná Hora. Kromě toho nás lákalo historické město, které jsme dosud ještě nenavštívili.

  

Zažili sme skvelú prehliadku mesta. Sprevádzala nás pani, ktorá nielenže mesto dokonale pozná, ale vie veľmi  pútavo rozprávať o každej budove a uličke. S pani sprievodkyňou sme prešli cez historické centrum. Porozprávala nám príbehy z dávnej minulosti a zahrala si s nami divadielko o dávnej legende, ktorá sa odohrala pred stáročiami v meste. Prechádzku sme ukončili v Chráme svaté Barbory.  

Video z našeho výletu si můžete prohlédnout zde:

 

 

Přesunout nahoru