Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Byli jsme na výletě v Třebíči

Zveřejněno: 17. 2. 2020

Navštívili jsme krásné historické město Třebíč. Hlavním cílem našeho výletu byla likérka vyrábějící whisky. Je to náš zákazník, kterému se v poslední době mimořádně daří. Se svými produkty si získává stále více spokojených zákazníků.

Jelikož jsme byli v Třebíči, chtěli jsme si užít i město, které je jako jedno z mála zapsáno ve světovém kulturním dědictví UNESCO. V centru je totiž unikátní židovská čtvrť. Jsou to desítky domů, v nichž žila židovská komunita. Když se mezi domy procházíte, máte pocit, jako by se tam zastavil čas.

Abychom židovskou kulturu lépe pochopili, začali jsme návštěvou v synagoze. Tam nám průvodce vyprávěl zajímavosti o historii této části města. Později jsme se přesunuli do bývalého židovského domu, kde je velmi zachovalé dobové vybavení a dozvěděli jsme se mnoho o tradičních židovských zvycích.

Pak jsme se přesunuli do firmy Česká Whisky, kde nás už čekali s degustací několika zajímavých vzorků. Jejich bar v Třebíči se opravdu vyplatí navštívit. Je zařízen v originálním stylu. Zasvětí vás tam do tajů výroby whisky. Velmi zajímavá je expozice vzorků whisky podle toho, jak dlouho zůstává v sudu. Právě sud je velmi výrazným faktorem, který ovlivňuje konečnou chuť whisky. Po této degustaci máme již trochu jiný pohled na tento nápoj, tajemství jeho výroby a pestrost chutí, které může nabídnout.

Návštěvu Třebíče jsme zakončili večerní procházkou po městě. Navštívili jsme při tom skoro všechny podniky, které byly otevřeny, všechny bary, kavárny a byli jsme dokonce i v cukrárně.

Večer jsme ještě zhodnotili předešlý rok 2019 a udělali jsme si i svou diskotéku. Další den ráno jsme se probudili do zasněženého Třebíče a domů jsme odjížděli s pěknými zážitky.

Podívejte se na video z této akce:

Přesunout nahoru